تاریخچه نسل آفتاب

گفتگوی اختصاصی...

"شهربانو منصوريان " قهرمان جهان در رشته ى ووشو : ما ٣ خواهر در کنار هم موفق هستیم.

گفتگوی اختصاصی

"شهربانو منصوريان " قهرمان جهان در رشته ى ووشو : ما ٣ خواهر در کنار هم موفق هستیم.

گفت و گو با "شهربانو منصوريان " قهرمان جهان در رشته ى ووشو به مناسبت كانديدا شدن در نهمين دوره ى همايش "فرزندان آفتاب".
شهربانو منصوريان متولد١٣٦٤ ،شهرستان سميرم از توابع استان اصفهان است كه حدود ٢٠ سال در رشته رزمى فعاليت دارد و تا به امروز سه مدال جهانى، يك مدال طلاى جام جهانى اندونزى ، يك نشان طلاى آسيا در رشته ووشو بخش ساندا بدست آورده است .
موسسه نسل آفتاب به مناسبت كانديدا شدن اين قهرمان در نهمين همايش فرزندان آفتاب مصاحبه اى را با او صورت داده است كه با هم ميخوانيم :
خانم منصوريان از حضورتون در فيلم صفر تا سكو برامون بگيد : راستش ما قبل از فيلم كارگردان كار خانم مصيبى رو ميشناختيم بعد از مدتى به ما پيشنهاد ساخت مستند رو دادن، اوايل خيلى برامون سخت بود و دوست نداشتيم زندگيمون روى پرده ى سينما باشه اما بعد اعتماد كرديم و كار شروع شد، ما با دوربين اين كار زندگى كرديم والا خيلى سخت بود جلوى دوربين بودن. خداروشكر از نتيجه خيلى راضى يوديم . مثل من و خواهرام ورزشكاراى زيادى هست كه از صفر به سكوى قهرمانى رسيدن اميدوارم ساخت اين طور مستندهاى ورزشى ادامه داشته باشه و ممنون از اعتماد عوامل فيلم .
همون طور كه در فيلم و مصاحبه هاتون ديديم براى اين جايگاه سختى هاى زيادى كشيديد و هميشه براى رفاه خانواده تلاش كرديد به طورى كه خواهرتون الهه گفتن شهربانو قهرمان زندگىِ من هست ، ممنون ميشم توضيح بديد :
بله ما سختى هاى زيادى رو كشيديم ، خيلى از آرزوهاى دوران كودكيمون در حد آرزو موند و بهشون نرسيديم اما خواهرانم به من لطف دارند اما دقیقاً من هم همین ذهنیت را به خواهرانم دارم. ما ٣ خواهر در کنار هم موفق هستیم چون به همدیگر کمک می‌کنیم و حضورمان کنار هم ما را تکمیل می‌کند. آنها هم به من کمک زیادی کرده‌اند و همیشه خودم را مدیونشان می‌دانم.
آيا با مراسم فرزندان آفتاب كه ساليانه با موضوع تجليل از قهرمانان اخلاق مدار ورزش كشور برگزار ميشه آشنايى داريد ؟
بله ، سال گذشته خواهرم الهه برترين قهرمان اخلاق مدار سال شناخته شد و خودم هم در اين همايش حضور داشتم .
ممنون ميشم نظرتون رو راجع به تداوم اين همايش ها بگيد : واقعاً كه عاليه و ايجاد انگيزه ميكنه و حتى بهتره تعدادش بيشتر هم بشه حالا در قالب های ديگه ، من به شخصه حامى اين مراسم هستم.
به نظر خودتون در كنار ورزش حرفه اى چه كارهاى اخلاق مدارى رو انجام داديد كه الان جز كانديدا هستيد ؟
راستش من خيلى اهل شوآف نيستم و اگر كارى رو انجام ميدم ترجيحم اين هست كه سكرت بمونه. اما روزى كه به بيمارستان سميرم رفتم وضعيتِ بدِ بيمارستان من رو تحت تاثير قرار داد و يكى از مدال هام رو براو فروش گذاشتم و پولش رو به بيمارستان دادم . در سميرم باشگاه بدنسازى راه انداختم كه به صورت رايگان در اختيار مردم قرار گرفت . يكى از مدال هام رو براى كمك به خريد جهيزيه و بد سرپرستان براى فروش گذاشتم و در زلزله ى كرمانشاه خواهرم سهيلا رو به نمايندگى از خودمون همراه با كمك هايى كه جمع كرديم به كرمانشاه فرستاديم.
حرف آخر : ممنونم از جناب آقاى اميررضا خادم كه برگزاركننده ى اين همايش هستند و به ما انگيزه ميدهند كه علاوه بر مدال به اخلاق هم فكر كنيم و ممنونم از هيئت داوران كه بنده رو به عنوان كانديدا انتخاب كردن.

معرفی موسسه نسل آفتاب

 موسسه نسل آفتاب متشکل از نام آوران عرصه ورزش و هنر کشور به عنوان یک تشکل مردمی (NGO) بسط و گسترش روحیه ایرانی ، اسلامی از مجرای ورزش و هنر به جامعه ،پیشنهاد برای بهبود وضع مقررات در حیطه ی متنوع فرهنگی ،حمایت از حقوق مالی و معنوی فعالان حوزه فرهنگ ،برگزاری   همایش های فرهنگی و هنری ،پاسداشت اهالی فرهنگ و هنر کشور،شناسایی و بکارگیری نیروها و استعداد های جوان برای حضور در عرصه های مختلف فرهنگی و ... از تیرماه سال 1386 فعالیت خود  را آغاز نموده است.این موسسه با انتشار مجله مشق آفتاب و راه اندازی مجدد خبرگذاری ورزش ایران (ایپنا)،فعالیت رسانه ای خود را آغاز و در حال توسعه آن می باشد .